Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/home/supel/domains/supel.edu.pl/public_html/wp-content/db.php) is not within the allowed path(s): (/home/supel/:/tmp/:/var/tmp/:/opt/alt/php73/usr/share/pear/:/dev/urandom:/usr/local/php73/lib/:/usr/local/php73/lib/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/php70/lib/:/usr/local/lib/php/) in /home/supel/domains/supel.edu.pl/public_html/wp-includes/load.php on line 413
Edukacja/Zajęcia - Laboratorium Supeł

Edukacja/Zajęcia

Warsztaty w Twojej szkole lub przedszkolu

Jest to autorski program zajęć podczas których dzieci wykonując samodzielne proste doświadczenia, uzyskają odpowiedzi na nurtujące je pytania. Dzięki działaniu dzieci myślą, poznają funkcjonowanie własnego ciała, przedmiotów, zjawisk przyrodniczych, eksperymentując poznają zależności przyczynowo-skutkowe między badanymi zjawiskami. Zajęcia oparte na doświadczeniach pomogą dzieciom zdobyć materiał do tworzenia ich własnej wyobraźni a także umiejętność rozwiązywania problemów poprzez kombinację różnych sposobów działania. Wykorzystamy metodologię IBSE. Proponowane zajęcia:

  • gwarantują pojawienie się efektu WOW;
  • umożliwią rozwój czynności psychomotorycznych;
  • nauczą myślenia przyczynowo-skutkowego;
  • udoskonalą orientacje dzieci w otaczającym je świecie;
  • dadzą zadowolenie wynikające z odkrywania i zabawy;
  • umożliwią rozwój zdolności intelektualnych i estetycznych;
  • zwiększą zdolność skupiania uwagi;
  • gwarantują otwartość i innowacyjność myślenia.


Warsztaty Sensoplastyczne
Zajęcia podczas których bawimy się twórczo i zmysłowo. Wykorzystamy plastykę pachnącą, słodką, kwaśną, gorzką, miękką, szorstką, gładką, twardą, suchą, mokrą, lekką, ciężką… A wszystko po to by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo używanych produktów. Na zajęciach pochlapiemy się w wodzie, dotkniemy, podepczemy, posłuchamy, powąchamy, posmakujemy i stworzymy dzieła sztuki. Czasami możemy się pobrudzić ;) ale uważamy, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci.

Pokazy Eksperymentów Chemicznych /szkoły/przedszkola/eventy

Wprowadzimy dzieci w fascynujący świat nauki, wyjaśnimy prawa i zjawiska występujące w przyrodzie, przekonamy, że nauka jest niezwykle ciekawa i ekscytująca. Nasze pokazy są dostosowane do wieku oglądających. Wykonamy spektakularne doświadczenia a ich często zaskakujące efekty uświadamiają nam, jak wiele różnorodnych zjawisk zachodzi we Wszechświecie. Z całą pewnością zaspokoimy ciekawość świata zarówno u tych najmłodszych, jak i u nieco starszych.
dsc_0191

Warsztaty w Laboratorium Nauki i Zabawy Supeł


Azyl naturalnej edukacji to przestrzeń edukacyjna dla dzieci w wieku 1-3 lat stworzona przez pasjonatów edukacji opartej o Porozumienie bez Przemocy, przyrodę, szacunek, empatię. Podczas naszych codziennych spotkań podążamy za dziećmi, to one stają się naszymi przewodnikami po edukacyjnym świecie pełnym krętych dróżek. W miłym wnętrzu, kameralnej atmosferze będziemy budowali dobre relacje, rozwijali oraz nabywali umiejętności społeczne językowe, matematyczne i przyrodnicze.Zajęcia pozwolą również na bezstresowe wejście w pozytywną interakcję z dorosłym opiekunem i grupą rówieśniczą. Wspólnie nauczymy się komunikować własne potrzeby oraz odpowiednio wyrażać emocje. Działamy zgodnie z zasadami Rodzicielstwa Bliskości, bliskie nam jest Porozumienie bez przemocy.

GLOTTOTERAPIA – pomoc w nauce czytania i pisania
Zajęcia Indywidualne

Glottodydaktyka (system prof. B. Rocławskiego) to wiedza, program, metody i umiejętności, które pozwalają stymulować właściwy rozwój języka dziecka, a także nauczyć każde dziecko czytania i pisania. Glottoterapia stosowana jest również w celu pomocy uczniom z trudnościami w czytaniu i pisaniu. Glottoterapia uczy poprzez zabawy dydaktyczne, a podczas zajęć dzieci są aktywne i kreatywne. Glottodydaktycy są wyposażeni w odpowiednią wiedzę z zakresu lingwistyki, która pozwala zrozumieć problemy dzieci, gdy uczą się czytania i pisania lub podczas przezwyciężania trudności w zakresie pisania, czytania oraz ortografii. Dodatkowo, zajęcia rozwiną sferę poznawczą oraz nauczą logicznego myślenia. Glottodydaktyka dostarczy dzieciom wiele radości podczas nauki języka ojczystego.